Ev Temizliği

Ev Temizliği

Yetkin temizlik kapsamlı ev temizlği için öncelikler tüm evi havalandırmaktadır. Evinizi havalandırmanız gerçekten çok önemlidir. Ev temiz olsa bile evin içindeki hava temiz olmadığı sürece tam anlamıyla temizlik yapmış sayılmayız. Bir evin yerlerinin, mobilyalarının, duvarlarının temizliğinden daha önemli olan şey ve evin temizliğini en çok gösteren ve hissettiren şey evin havasının temiz olmasıdır. Özellikle sigara içilen evler için evde yaşayanlar bir süre ev havasına alışmaktadır,bundan dolayı tüm yaşam alanları odalar ve yemek yapılan mutfağın sürekli havalandırmanız gerektiğini unutmamalıyız. Kapsamlı ev temizliği için önce mutlaka evin tüm pencerelerini açıp iyice havalandırmalıyız. Temizlik sistemimiz bizi diğer şirketlerden ayırıyor. Müşterilerimiz bize geri dönüşleri ile başarıyı getiriyor, çünkü en küçük detaylara kadar evlerini temizliyor ve evlerini temiz tutacak ve temiz tutan diğer hizmetleri kendilerine sağlıyoruz. Beş milyondan fazla temizlemede etkili olduğu kanıtlanmış olan Detay-Temiz Rotasyon Sistemi dediğimiz bu kapsamlı temizlik sistemi bizi başarıya taşıyor!

Ev temizliği sistemimiz Nasıl Çalışır

Duvarlardaki Lekeleri Temizleyin Duvarlar, mobilyalar kadar evimizin dekorasyonu açısından öneme sahiptir. Her hafta olmasa da kapsamlı bir temizlik yaptığımızda yani mevsim dönüşlerinde yapılan ayrıntılı ev temizliğinde evi havalandırırken temizliğin ilk aşaması olarak duvarlardan başlayabilirsiniz. Evin bütün duvarlarını baştan aşağıya silmeniz gerekmektedir.Çünkü görünmeyen bir çok mikro organizmaların yuvasıdır duvarlar. Evin tüm odalarını tek tek gezilir ve duvarlarda oluşan lekeleri tespit edilir. Daha sonra bu lekeleri duvarların boyasına ya da dekorasyonuna zarar vermeyecek mikrofiber bir bez ve uygun solüsyonlar ile (ya da aşındırıcı olmayan bir kimyasal ) temizlemekteyiz.
Kapsamlı ev temizliği için perde ve camların temizliği Duvarları temizledikten sonra evin kokusunu ve havasını değiştiren perde ve camlara yönelmekteyiz. Önce evin tüm odalarındaki tüm perdeleri çıkarılır ve çamaşır makinesine atılır. Perdeler yıkanırken cam temizliğine geçmakyetiz. Cam silme bezi ve cam silme kimyasalları kullanarak temizlik devam etmektedir.Camlarınızda leke kalmayacak şekilde temizliğiniz devam etmektedir..Camlarınız özel solüsyonlarımız ile silindiği için uzun süre temiz kalmaktadır.
İlk önemli detay temizliğin gidişatını belirleyecek temel unsur evinizin tamamı ile ayrıntılı bir detaay çalışması ile başlarız.Burda önemli olan evinizin temizliğidir ancak yüzey dayanım ve estetik bozunum istenmeyen durumlara neden olur.Bunun için evde bulunan eşya ve bu eşyanın hammaddesine uygun dezenfektanlara seçmekdedir.Bu dezenfektana uygun teknoloik araç seçimi sırası ile devam eder.
Evde Toz borakmıyoruz ve yerde hiç bir kirli materyale izin vermiyoruz. Camları sildikten sonra toz alma işlemine geçmekteyız.. Toz alırken evdeki tüm mobilyaları temizleme ve cilalama yapmaktayız. Cam sehpaların tozunu cam silme sularıyla, ahşap sehpa ve mobilyaların tozunu ise ahşap mobilyalar için üretilmiş özel solüsyonlar ile yapmaktayız böylelikle mobilyalarınızı yıpratmamış ve korumuş olmaktayız. Mobilya ve sehpaların tozlarını aldıktan sonra kapı ve pencere kenarlarını silmek ve onları dezenfekte etmekteyiz. Hizmetimizin başlangıç noktası olarak mutfak temizliği, banyo temizliği, tuvalet temizliği olarak devam eder.Bu evinizin bölmeleri için temizlik çok hassas ve önem arz eder.İkinci seans evinizin uyku ve yaşam alanlarına yönelik devam eder.Yetkin temizlik hizmetleri strilizasyon ve dezenfeektasyon hizmetleri ile gözle görünmeyen her türlü organizma için özel çözümler üretmektedir.Yaşam alanınız için detat-temiz seviyesi gerekli seviyede size teslim edilir.

Her temizlik servisinde aşağıdakileri içeren hizmetler sağlayacağız:

 • Banyolar
  Kapsamlı ev temizliği için banyo ve tuvalet temizliği. Banyo ve tuvaletlerin temiz olması sağlık açısından çok önemlidir. Bu yüzden burada temizlik yaparken biraz çaba göstermekteyiz.Klasik temizlik şirketlerinin yaptığı çalışmanın dışında yetkin temizlik özel solüsyonlar kullanmaktadır. Tuvaletlerde klozetleri temizlerken kanallara özellikle özen göstermekteyiz. Küvet ve duşakabinlerde ise özellikle köşelere dikkat etmekteyiz. Klozet ve banyo alanlarını temizledikten sonra lavaboyu temizleyin ve sonra dolap ve tezgaha geçmekteyiz. Banyo temizliği duvardan yerlere kadar her nokta özenle temizlenir. Örümcek ağları kaldırılır, tozlanan yüzeyler temizlenir, zemin temizlenir, tuvalet taşları temizlenir, aynalar / krom armatürler temizlenir, duş kapıları temizlenir, fayans duvarlar,kalebodur döşemeler, küvet / duşakkabinler temizlenir.s
 • Uyku Odaları
  Yüzeyler elle silinir,zeminler elle temizlenir, genel tozlar alınır, örümcek ağları kaldırılır, isteğe bağlı olarak ilaçlama yaplılır, kapı ve kapı çerçeveleri spotlar temizlenir.
 • Yaşam alanları
  Tüm evi süpürüp tekrardan özel solüsyonlar ile silmekteyiz. Temiz bir ev için gerekli olan süper emiş gücüne sahip endüstriyel tip süpürgelere sahibiz, Emiş gücüne güvendiğimiz makinalarımız sıcak soğuk yıkama , buhar verme özelliğine sahiptir.Şuna inanmkatayız süpürgeniz ne kadar iyiyse eviniz de o kadar temiz olur. Endüstriyel tip elektrik süpürgesi ile tüm odalarınızı sırayla süpürmekteyiz.Evinizde toz alma işlemini genel süpürme işinden sonra yapmaktayız. Yüzeyler elle silinir,halı, koltuklar yıkanır, örümcek ağları temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir, spotlar temizlenir, genel yüzeyler tozlar temizlenir, zeminler temizlenir.
 • Mutfak
  Mutfaklar evlerinizin kalbidir. Ne kadar temiz ve düzenli olursa evimiz de o kadar düzenli ve temiz görünecektir. Tüm bulaşıkları yıkadıktan sonra eğer kapsamlı bir mutfak temizliğine girişecekseniz, tüm dolapları boşaltıp içlerini temizleyip tekrar yerleştirerek başlamanız gerekiyor. Daha sonra mutfak dolaplarının dış kısımlarını ve tezgahınızı silin. Erzak dolabınızı ve buzdolabınızı da boşaltıp raflarını temizleyip yeniden düzenlerseniz pırıl pırıl ve yepyeni bir mutfağa kavuşmuş olursunuz. Son dokunuş: Yer silme Bu son işlemi de yaptığımız zaman kapsamlı ev temizliği bitmiş olacak. Yerleri silerken daha temiz olması için süpürgeliklerden ve köşelerden başlamanız gerekiyor. Paspasınızın yeterince nemli ama su damlatacak kadar ıslak olmamasına özen gösterin. Tıpkı yer süpürürken yaptığınız gibi, mobilyaların yerlerini değiştirerek altlarını silerseniz evinizin yerlerinin çok daha uzun süre temiz kalmasını sağlarsınız. Yerleri sildikten sonra paspasınızı da yıkayıp temiz bırakmayı unutmayın. Bu işlemlerin hepsini yaptıktan sonra tüm temizlik malzemelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz ve yıkadığımız temiz perdeleri tekrardan yerlerine asabilirsiniz. Tezgah üstü temizlenir, menfez dışında temizlenir,dolaların üst ve ön cam temizliği yapılır, damlama tavaları / cam üst yüzeyleri silinir, lavabo temizlenir ve krom kaplı yüzeyler temizlenir, temizlenmiş tüm cihazların üstleri kurulanır, genel toz alma çalışması yapılır, örümcek ağları sökülür,isteğe bağlı olarak ilaçlanır, mikrodalga, buzddolabı gibi ekipmanlar temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir.

Bursa Temizlik Hizmetleri

Bursa Temizlik Şirketi ?

Özel Temizlik Şirketi .

Bursa Temizlik Şirket Temizlik Hizmetleri
Kirliliği meydana getiren etkenlerin ortadan kaldırılması işlemine temizlik Kirlilik ise; bir mekanın toz, döküntü, çöp, iz, leke, koku gibi etkenlerle insanlara rahatsız verecek şekilde kaplanması, arzulanan doğal ve temiz görüntüsünü kaybetmesidir. Başka bir tanımla kir ve temizlik: bir yüzey üzerinde mekanik ve kimyasal olarak zararlı etki gösteren ve estetik açıdan görünümüm her türlü olguya kir, bunların ortamdan uzaklaştırılmasına ise temizlik denir.
Temizlik işletmenin faaliyet alanına, temizlik materyallerine, uygulanacak yüzeyin doku ve yapısına ayrıca, işletmenin türüne göre farklılık göstermektedir. Örneğin, bir hastanenin temizlik anlayışı ile otel ve moteldeki temizlik anlayışı çok farklıdır. Temizlik standardı hedeflenen veya öngörülen temizlik seviyesidir. Temizlik standardının farklılığı kurumun temizlik anlayışına bağlıdır. Örneğin, hasta odaları titiz bir temizlik anlayışı gerektirirse çok yüksek normlarda temizlik ve hijyen gerekmektedir. Temizlik normları ne kadar yüksek ise o anlamda sık ve çok daha kapsamlı yapılması gerekir. Genel temizliğin bilinen dört ana amacı vardır.
 • temzlik urunlerinde dikkat edilmesi gerekenler

 • Bunlar şöyle sıralanabilir:
 • temizligi en az kac kisi yapmali

 • • Yaşanabilir temiz ortamlar yaratmak,
 • temizligin incelikleri

 • • Mekanları her zaman kullanıma hazır hale getirmek,
  • Ortamdaki yüzeylerin, kaplamaların ömrünü uzatmak ve korumak,
 • temizlik

 • • Mikroorganizmalardan arındırılmış güvenli hijyenik 1 ortam yaratmak,
 • temizlik firmasi

 • • Bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek, bakteri ve mikroorganizmaların transfer riskini sıfıra indirmek. Temizlik basit bir iş olarak düşünülse de, aksine çok önemlidir. Çağdaş dünya da insanlar, ferah, temiz mekanlar, sağlıklı çalışma yerleri, huzur veren temiz dinlenme yerlerini arzu etmektedirler.
 • temizlik hizmeti

 • Temiz ortamın sağlanması ise uzman kişilerin profesyonelce iş yapması ve en son temizlik teknolojisinden faydalanmak ile sağlanabilir. Hızlı temizlik metotlarının ve temizlik araç ve kimyasalların kullanımı verimi arttırdığından dolayı fiyatları azaltır. İş veriminin artması ve personel moralinin yüksek olması, hoş ve hijyenik ortamların yaratılmasını sağlar. Bir alana tam olarak temiz denilebilmesi için görünen kirlerin yanı sıra görünmeyen kirlerin de yok edilmesi gerekir.
 • temizlik sirketi

 • Temizlik beş ana grupta incelenebilir:
 • temizlik araclari

 • • Fiziksel temizlik:
  Yüzeylerin toz, çöp, döküntü vb. görünen kirlerden arınması
 • temizlik bilgileri

 • • Kimyasal temizlik:
  Yüzeylerin temizlenmesi amacıyla çeşitli kimyasal maddelerin kullanılması
 • temizlikci bedelleri

 • • Bakteriyolojik temizlik:
 • temizlikci fiyati
 • Gözle görülmeyen, hastalık yapabilen çeşitli patojen mikroorganizmaların yüzeylerden temizlenmesi
  • Osmolojik temizlik: Ortamda kokuya neden olan, görünen ve görünmeyen kirliliklerin giderilmesi
 • temizlikci personel

 • Temizlik Neden Yapılır TEMİZLİĞİN NEDENLERİ
 • temizlik egitimi

 • Temizlik farklı amaçlarla gerçekleştirilmiş olabilir. Amacına bağlı olarak yapılış nedenleri arasında farlilıklar ortaya çıkabilir. En çok bilinen temizlik nedenlerinden bazılarına aşağıda yer verilmiştir.
 • temizlik danismanligi

 • 1. Temizlik mekanların ve çevrenin cazip, çekici, estetik görünümlü olmasını sağlar. Yerlerde kir, toz ve çöplerden hiçbir iz bırakılmaması ve hoş görünmesi etkili temizlik ile sağlanır.
  2. Sağlıklı ortam yaratılmasını sağlar. Hijyen, yiyecek olan ve olmayan bölgelerin her ikisinde de en temel önceliktir. Eğer hijyenik durum olmazsa bakteriler çoğalır. Bazı zararlı bakteriler hastalıklara ve ölümlere neden olabilir. Yiyecek hijyeni ciddi kanuni düzenlemelere konu olmuştur. Zehirli yiyecekler öldürücü sonuçlar doğurur. Fakat yiyeceksiz ortamlarda da hastalık bulaşma tehlikesi vardır. Hasta müşterilerin kıyafetleri, çarşaflar ve yiyecek kapları temizlenip, dezenfekte edilmezse ya da sıçan, hamam böceği ve diğer zararlı hayvanların yok edilmediği durumlarda tehlikeli bakteriler her yere taşınır.
 • temizlik detaylari

 • Bu bakterilerin ortadan kaldırılması, etkili ve hijyenik temizlik ve personel hijyenine bağlıdır.
 • temizlik egitimi nasil alinir

 • 3. Eşyaları korur. Mobilyaların, halıların, perdelerin vb. daha uzun ömürlü olmalarını sağlar.
 • temizlik egitiminin etkileri

 • 4. Temizlikle birlikte dökülen şeyler ve çöpler herhangi bir tehlikeye meydan vermeksizin ortadan kaldırılmış olur.
 • temizlik ekibi nedir

 • 5. Ortamın daha rahat kullanılmasını sağlar.
 • temizlik egitimi veren sirketler

 • Temizlik Kuralları
  TEMİZLİK KURALLARİ
 • temizlik elemani
 • Başarılı bir temizlik işleminin gerçekleştirilmesi için, bazı kurallara dikkat edilmesi gerekir. Bu kurallar, aynı zaman işlerin daha hızlı ve kolay yapılmasını kolaylaştırıcı önlemler olabilir.
  Temizlik sırasında dikkate alınması gereken bazı kurallara aşağıda yer verilmiştir.
  • Temizlikten önce yüzeydeki engelleri kaldırmak,
  • Uygun olan temizlik metodunu seçmek,
  • Mümkün olduğunca yüzeyleri eski görünü(nüne getirmek.
  • Güvenlik kurallarına uymak,
 • temizlik elemanlari

 • • Kir ve çöpleri ortadan kaldırmak, başka yerlere tekrar konmasını engellemek için vakumlama yöntemini kullanmak,
  • Temizliği en kısa zamanda, en yüksek standartta, misafirin saygısını gözeterek, rahatını bozmadan yapmak.
 • temizlik faaliyetleri

 • YETERSİZ TEMİZLİK NEDEN VE sONUÇLARI Temizlik hizmeti bir bilgi ve teknoloji işidir. Amaca ve teknolojiye uygun bir şekilde yapılmayan temizliğe etkin olmayan yetersiz temizlik denilmektedir. Yetersiz temizlik, bazı aşamaların eksik yapılması, hijyenik koşullara uygun temizlik yapılmaması, yanlış temizlik maddesi kullanılması ve yeterli temizlik maddesi kullanılmaması nedeniyle ortaya çıkabilir. Yetersiz temizliğe neden olan konular aşağıda grup başlıkları şeklinde verilmiştir.
 • temizlik firmalari

 • 1. Temizlik teknolojisi konusunda bilgi yetersizliği,
 • temizlik firmalari kac personel gonderir

 • • Yanlış malzeme kullanımı,
  • Doğru malzemeyi yanlış kullanma,
 • temizlik firmalarinda ba 430 akulu makina kullanimi

 • • Verimsiz çalışma,
  2. Kontrol eksikliği.
 • temizlik firmalarinda kullanilan urunler

 • • Eksik çalışma,
  • Zamanında gerekli temizliğin yapılmaması.
 • temizlik firmasi

 • • Malzeme ve zaman israfı,
  3. Program hataları,
 • temizlik firmasi bilgi

 • • Programsızlık,
  • Eksik programlama,
 • temizlik firmasi kurmak icin

 • • Yanlış programlama,
  • Temizlik dönemlerine uymamak,
  4. Makine, araç ve gereç eksikliği,
  5. Kadro eksikliği
 • temizlik sirketleri calisanlari icin emniyet kurallari
 • Temizlik Programı
  Yüzeylerin Cilalanması Cila, yüzeylerin ömrünü uzatır, temizlenmesi kolaylaştırır, tozlanmayı önler ve estetik görünmesini sağlar. Zemin cilalanırsa, bir tabaka şeklinde zemini kaplayan cila üzerindeki trafik nedeniyle aşınacağından zeminin zarar görmesi daha zordur. Gözenekli zeminler yağ ve kir kalıntılarının bünyeye girmesi çok elverişlidir. Ancak, cilalama sonucunda gözenekler dolar, pürüzsüz, düzgün emiciliği engellenmiş bir tabaka meydana gelir.
 • temizlik firmasi kurmak icin bilgi

 • Böylece daha güzel bir görünüm sağlanmış olur. Cilalama mermer, traverten, PVC, Linolium, gibi sert ve yumuşak zeminlere uygulanır. Seramik ve fayans gibi yapay taşlarda cila uygulaması yapılmaz.
  Cilalama sırasında şunlara dikkat etmek gerekir:
 • temizlik firmasi kurmak isteyenler

 • • Yüzeydeki toz ve kirler iyice temizlenmedikçe cila sürülmemelidir.
  • Havanın ve ortamın tozlu olduğu günlerde cilanın tekrar tozlanması nedeniyle cilalama yapılmalıdır.
  • Sadece parlatma yapılacaksa az cila kullanmaya özen gösterilmelidir. Fazla cila girinti ve çıkıntıların içine girerek görüntüyü bozabilir.
 • temizlik firmasina ulasmadan once

 • • Parlatma için yüzey iyice ovulurken, bütün cila izleri silinmelidir.
 • temizlik firmasinda olmasi gerekenler


 • • Zararları önlemek ve ekonomik kullanımı sağlamak için, depodan çıkarılan cila miktarı kontrol edilmeli, kuruyup ziyan olmaması için iş bitince kapağı kapatılmalıdır.
 • temizlik firma uygulamalari

 • Cilalar kristalize ve polimerize olmak üzere, iki çeşittir. Genellikle sert cila olarak bilinen kristalize cila ile yumuşak cila olan polimerize cila arasında şu farklar bulunmaktadır:
  1. Kristalize cila sadece mermer, traverten gibi doyul kalkımı alanlara uygulanır. Asla PVC esaslı yumuşak zeminlere uygulanmaz. Yumuşak zeminlerin cilalanmasında polimerize cila kullanılır.
 • temizlik fiyatlari

 • 2. Kristalize cilada aşınan yerlere lokal yama yapılabilir. Oysa polimerize cilada zemindeki tüm cilayı söküp yeniden uygulama yapmak gerekir.
 • temizlik gorevlisinin yaptigi gorev ve islemler

 • 3. Kristalize uygulaması zor ve uzun süren ancak hem dayanıklı hem de görüntü olarak daha üstün ciladır. Polimerize cila ise, daha çabuk ve elle uygulama yapılabilen ancak çabuk aşınan bir ciladır.
  4. Kristalize cilanın ilk uygulaması oldukça pahalı olmasına rağmen bakımı kolay, dayanıklı ve lokal yenileme olanakları nedeniyle, uzun süreçte polimerize ciladan daha ekonomiktir.
 • temizlik gorev spesifikasyonlari

 • 5. Kristalize cila uygulamasında, gerektiğinde sadece cila uygulaması yapılan birkaç mertekarelik alanın tarafığe kapatılması yeterlidir. Oysa polimerize cilada cilalama bitene kadar alana kesinlikle girilmemesi gerekir.
 • temizlik hizmetleri esnasinda emniyet

 • Kristalize cila yapılırken şu işlem basamakları uygulanır:
  • Zemin iyice temizlenir,
  • Kurutulur,
  • Cila makinesine çelik yünü ped takılır.
  • Kristalize cila spray edilerek ped makine yardımıyla cila üzerinde gezdirilir. Bu işlem üç ya da altı kat arasında istenen parlaklık sağlanıncaya kadar sürdürülür. Bu cila uygulaması ile zeminde ek bir katman oluşmaz, zemin kimyasal işlem ve ısı sonucunda kendi parlaklığını ortaya çıkarır. Polimerize ( wax) cilada ise uygulanan işlem basamakları şöyle sıralanabilir.
 • temizlik hizmetleri teklif iste

 • • Öncelikle, zemin kir ve eski cila kalıntılarından arındırılarak kurumaya bırakılır. Kurumayı kolaylaştırmak için zemin kuru mopla silinir,
  • Polimerize cila, presli kovanın içine konularak, ıslak püsküllü mop ya preste sıkılabilir nemli mop ile tüm zemine eşit olarak sürülür,
 • temizlik hizmetleri teklif iste

 • • Zemin kurumaya bırakılır,
 • temizlik incelikleri

 • • Bu işlem zemine en az üç kat cila sürünceye kadar devam eder. Cila kuruduğunda zenim üzerinde bir film tabakası şeklinde parlaklık oluşur.
  Başlıca Temizlik Araçları
  BURSA YETKİN TEMİZLİK MAKİNA PARKURU
 • temizlik indirimleri

 • • Lastikli Yer Silme Aleti
 • temizlik iscilerinin haklari nelerdir

 • • Ara Kabloları,
  • Cam Silme Aleti.
 • temizlik isi arayanlar

 • • Cam Silme Peluşu, Cila Pedi.
  • Paspas Arabası.
 • temizlik kampanyalari

 • • Dış Cephe Asansörü.
 • temizlik kampanyasi yapan firmalar

 • • Çöp Toplama Arabası.
  • Fırçalar
 • temizlik makinalari kullanimi ve bakimi

 • • El Tipi Ovma Pedleri.
  • Eldiven,
  • Faraş,
  • Halı Yıkama Makinesi,
 • temizlik makinasi ba 600

 • • Halı Kurutma Makinesi,
  • Islak Paspas Aparatları,
 • temizlik makinasi roto kullanimi

 • • İç Alan ve dış Alan Fırçaları,
  • Vakum Makinesi,
 • temizlik makinasi taski 1000 e kullanimi

 • • Koruma Örtüleri.
  • Koruyucu Elbiseler,
 • temizlik makine parkuru

 • • Lavabo Pompası,
 • temizlik malzemeleri nelerdir

 • • Leke Çıkarma Bezleri,
 • temizlik malzemesi alirken nelere dikkat edilir

 • • Merdiven ve Tabure,
  • Motorlu Yol Süpürme Makinesi,
 • temizlik personel fiyati

 • • Nemli Paspas Aparatları,
  • Cila Makinesi.
 • temizlik personeli

 • • Parlatma Pedi.
  • Spatulalar,
  • Sprey Şişeleri,
 • temizlik sirketleri

 • • Su Çekeceği,
  • Tazikli Su Makinesi,
 • temizlik personeli afet egitimi

 • • El Süpürgesi,
 • temizlik personeli egiten firmalar

 • • Temizlik Arabası,
  • Temizlik Kovalan,
 • temizlik personeli egitim

 • • Temizlik Otomatı,
  • Tuvalet Fırçası,
 • temizlik personeli is guvenligi egitimi almalimidir

 • • Yıkama Pedi,
 • temizlik personeli istihdami

 • • Elektrikli Süpürge,
 • temizlik personeli nasil olmalidir

 • • Toz Bezi.
  • Mop.
 • temizlik sirketi personel sagligi ve kisisel hijyen talimatlari

 • • Temizlik Kutusu,
 • temizlik personeli standart gorev tanimi

 • • Süngerler.
 • temizlik personelinde aranan incelikler

 • Temizlik sırasında yukarıda sıralanan malzemelerden birçoğu bir arada kullanılmaktadır. Bunlardan sıklıkla kullanılan malzeme türlerinden bazılarına aşağıda açıklamalı olarak yer verilmiştir. Temizlik Araç ve Gereçlerinin Kullanımı
 • temizlik personel istihdami yapan firmalar

 • Temizlik Elemanlarında Olması Gerekenler
 • temizlik personelleri

 • GÜNLÜK TEMİZLİK Temizlik Elemanlarında Olması Gereken Davranışlar Yukarıdaki tablolarla açıklanmaya çalışılan temizlik sektörü çalışanlarının görev tanımları ve iş gerekleri yanında, bu alanda çalışacak olan kişilerden beklenen davranış özelliklerinin de bilinmesinde yarar vardır.
 • temizlik personelleri hangi egitimleri almis olmalidir

 • Bu davranışlar şöyle sıralanabilir:
 • temizlik personelleri nasil temizlik yapar

 • ● Çalışkan olmak,
  ● Çevre korumaya karşı duyarlı olmak,
 • temizlik personellerinde hangi nitelikler olmali

 • ● Detaylara Özen göstermek,
  ● Dikkatli olmak,
 • temizlik sirketi proje muduru gorev tanimlari

 • ● Dürüst olmak,
 • temizlik sirketi insan kaynaklari prosedurleri

 • ● Enerjik olmak,
  ● İnsan ilişkilerine özen göstermek,
 • temizlik sirketi ozel hizmet proseduru
 • temizlik sirketi haberleri

 • ● İş disiplinine sahip olmak,
 • temizlik sirketi personel egitimi ve gelistirme

 • ● İş güvenliğine dikkat etmek,
 • temizlik sirketi satinalma ve malzeme talebi

 • ● İşyerine ait araç, gereç ve ekipmanların kullanımına özen göstermek,
  ● Kaliteye dikkat etmek,
 • temizlik sirketi risk kontrolu

 • ● Meslek ahlakına sahip olmak,
 • temizlik sirketi kayitlarinin tutulmasi

 • Planlı ve organize olmak,
 • temizlik sirketi turkiye geneli

 • ● Sabırlı olmak,
 • temizlik sirketi musteri memnuniyeti

 • ● Sır saklamak,
  ● Sorumluluk sahibi olmak,
 • temizlik sirketi mulk yonetimi

 • ● Temiz olmaya özen göstermek,
 • temizlik sirketi kurmak

 • ● Titiz olmak,
  ● Yeniliklere açık olmak,
 • temizlik sirketi gizlilik iletisimler

 • ● Zamanı iyi kullanmak.
  ÇEŞİTLİ YÜZEYLERİN TEMİZLİĞİ
  Günümüzde, temizliğe konu olan iki önemli değişkenden biri kir diğeri ise, yüzey ya da döşemedir. Yüzey (döşeme), bir binanın taban ve duvarlarını sağlığa uygun şekilde kaplayan malzemedir. Gerek iç mekan gerekse dış mekan kaplamalarda kullanılan çok çeşitli yüzey kaplama türleri bulunmaktadır. Genel temizlik ve hijyen sağlanmasında yüzey temizliğinin çok büyük önemi vardır. Yüzeylerin temizliğinin amaca uygun yapılması için, doğru malzeme kullanmak gerekir. Yanlış malzeme seçimi ya da yanlış bakım yöntemleri döşemeye kısa sürede hatta bir kullanımda zarar verebilir. Döşemenin cinsine göre farklı malzeme ve uygulama yapmak gerekir. Başlıca döşeme çeşitleri ve temizlik yöntemlerine aşağıda yer verilmektedir.
  Taş ve Beton Yüzeyler Çimento, kum karışımı ile yapılan döşeme şeklidir. İçine mermer parçaları eklendiğinde mozaik türü zemin maddesi oluşur. Renkli mozaik, karo mozaik gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu tür zeminler, sıcak iklimli yer için çok uygun bir döşeme çeşididir. Özellikle suya dayanıklı oldukları için banyo, tuvalet, bahçe gibi alanlarda rahatlıkla kullanılır. Alkali maddelerden etkilenmez. Taş ve beton döşemeler; sodalı, arap sabunlu sıcak su ile kolayca temizlenir. Fırçalayarak ovma metodu en iyi olanıdır.
 • temizlik sirketi franchising

 • Temizlendikten sonra bezle iyice kurulanmalıdır. Mümkünse, parlaklık vermek ve sık kirlenmeyi önlemek için likit cila ile cilalanabilir. Çıkmayan lekeler için ince alüminyum tel veya toz deterjan kullanılabilir. Tuz ruhu gibi asitli maddeler özellikle mozaik yüzeylerde asla kullanılmamalıdır. Aksi halde, döşeme yüzeyin kayganlığı ve renk ayarı kaybolur, bozulur ya da delikli bir hal alır. Bu tür yüzeylerde, alçı, çimento ya da beton gibi yüzey üzerinde tabaka oluşturan kirler varsa bunların eritilmesi için sadece bu bölgelerde kısmi olarak asitli deterjanlar uygulanabilir.
 • temizlik sirketi faaliyetleri

 • Mermer Yüzeyler
 • temizlik sirketi egitim

 • Son zamanlarda otel ve iş yerlerinde çok sık kullanılan bir yüzey kap-lamasıdır. Temeli kalsiyum karbonattır. Travertenlerde bu özellikleri nedeniyle bu gruba dahil edilebilir. Mermerler kolay temizlenirler ve güzel görünüşe sahiptirler. Döşemenin çok kirlenen, kararan yerleri çamaşır suyu ve arap sabunu konmuş suyla fırça veya makineyle ovularak temizlenir, durulanıp, kurulanır. Mermer temizliğinde tuzruhu, sirke gibi asitli maddeler kullanılmamalıdır, çünkü asitler mermeri eritir, cilasına zarar verir. Mermerin üzerine mürekkep ve benzeri lekelerin çıkartılmasında çamaşır suyu kullanılabilir.
 • temizlik sirketi bayilik

 • Mermer üzerinde lekelerin uzun süre bekletilmesi lekenin sabitleşmesine yol açar. Mermerler temizlendikten sonra cilalanmaktadır. Son yıllarda gerek iç gerekse dış mekanların kaplanmasında kullanılan bir başka madde ise, granittir. Bir tür parlak mermer olan bu yüzeylerin cilalanmasına gerek yoktur. Sadece nemli mopla temizlenmesi yeterlidir.
 • temizlik sirketi

 • Parke Yüzeyler
  Bu döşemelerde gürgen, meşe, ceviz gibi sert ağaçlar kullanılır. Parke döşemeler cilalı ya da cilasız olarak kullanılabilir. Cilalı kullanılacağı zaman, suyu geçirmeyen cam cila ile cilalanarak uzun süre korunması sağlanır. Piyasada, tabanda kullanıldığı zaman parke, duvarda kullanıldığında lambiri olarak adlandırılmaktadır. Cilalı tahta yüzeylerin temizliği çok kolaydır. Ilık sabunlu suya batırılıp, iyice sıkılan bezle silinir ve sonra kurulanır. Günlük temizliği ise elektrik süpürgesi ile süpürülüp tozu alınarak yapılır.
 • temizlik sektoru

 • Aylık olarak cilalanması gerekir. Asit ve alkalilerden etkilenir. Temizliğinden sonra cam cila ile cilalanır. Cam cila suyu geçirmediği ve sudan etkilenmediği için parke uzun süre bozulmamakta ve daha uzun ömürlü olmaktadır.azen, ahşap döşemenin cilasız olarak kullanılması da söz konusudur.
  Bu tür döşemeler, darbeden etkilenme, tozu ve kiri tutma, sudan çok çabuk etkilenerek şişip bozulma gibi dezavantajlara sahiptir. Temizlik yaparken fazla su kullanılmamalıdır. Sıcak sodalı ve sabunlu su ile silinerek temizlenirler. Silmek için kullanılan bezin suyu iyice sıkılmalı ve hemen kurulanmalıdır. Temizlik anında oda havalandırılmak, paspas ve halılar yerler iyice kuruduktan sonra serilmelidir. Bu tür döşemelerin temizliğinde, sıcak sodalı ve sabunlu su kullanılabilir.
 • temizlik puf noktalari

 • Halı Yüzeyler
  En çok kullanılan tekstil yüzeydir. Halılar bir temel yüzeyle, bunun üzerinde uzanan tüy adını verdiğimiz halının cinsine göre, uzunluğu değişen bir üst yüzeyden meydana gelmiştir. Tüylerin arası, toz ve kirlerin yerleşmesi için uygun bir ortam oluşturur. Halıların, elyafı (dokusu), konstrüksiyonu (ipliklerin bağlanma şekli) ve tabanı (latek., PVC, poliüretan, jüt) temizlenmelerinde önemli kriterleri oluşturur. Halılar doğal ve yapay olmak üzere iki farklı elyaf türünden üretilebilirler. Halı kaplı alanların mümkün olduğunca kirlenmesinin önlenmesi ve koruyucu bakımının yapılması gerekmektedir.
 • temizlik proseduru

 • Halı nemden, güneşten ve lifleri güvelerden korunmalıdır. Dışarıdan içeriye kir taşınmaması için dış girişlere paspas konulmalıdır. Halının günlük temizliği elektrikli süpürge ile süpürülerek yapılır. Haftalık temizliği ise, halı iyice süpürülüp tozu alındıktan sonra şampuanlanarak yapılır. Halı üzerindeki lekeler günü gününe ve mümkün olduğu kadar çabuk çıkarılmalıdır. Lekenin cinsine göre, farklı temizlik maddeleri kullanılır. Halıyı şampuanlamadan önce üzerindeki lekeler çıkarılır.
  Halının iyi temizlenmesi açısından bu önemlidir. Halıların yılda bir veya kirlenme durumuna göre birkaç kere yıkanarak temizlenmesi gereklidir. Halıya ilk defa uygulanacak yıkama işlemine başlamadan önce, halının yıkanmaya karşı dayanıklı olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • temizlik prosedurleri
 • Halı temizliğinde ve şampuanlanmasında kullanılan deterjanlar içerisinde ağartıcı ve optik parlatıcıların bulunmamasına ve az köpürmesine özen gösterilmelidir. Halılar şampuanlandıktan sonra su çekme makinesi ya da halı yıkama makinesi ile suları alınmalıdır.
 • temizlik personellerinin dikkat etmesi gerekenler

 • Çok kirli halıları temizlenmesinde püskürtme emme yöntemi kullanılmalıdır. Sıcak iklimli yerlerde halıların (yünlü) güveden korunması için temizleme işleminden sonra naftalinlenmesi gerekir. Halıların temizlenme süreci kısaca şöyle açıklanabilir: Tabanı lastik ve köpük olanlar en kolay temizlenen halılardır. Tabanı jüt olanların jüt kısmı imalatı sırasında iyi yıkanmamışsa çekme yapar. Açık renkli halılarda bazen yer yer lekeler meydana gelebilir. Bunun nedeni ise, orta kışıma konan katranın çözülmesidir. Bu nedenle hah yıkanmadan önce köşesinden denenmelidir.

  Rezidans Temizliği geniş yüz ölçümüne sahip alanlar üzerine inşa edilmiş yapılardır, bahçeli, havuzlu, oda sayısı fazla olan geniş metrekareli mekanladır. İçlerinde birçok yatak odası, banyo, tuvalet, lavabo, salon, teras veya balkon, mutfak, kiler vb. gibi bölüm ve alanları barındırmaktadır. Birden çok evi içinde barındıran villa tipi konutlar için hijyen çok önemli bir iş kolunu teşkil etmektedir.Buda ev sahibinin tek başına yapabileceği bir konu olmadağı anlamına gelmektedir. Ayrıca müstakil ev, daire gibi yapıların sterilizasyon ve dezenfektasyon işlerini yapmak bile çoğu kere bizim gibi profesyonel destek gerekirken yüz ölçümü geniş olan vilların temizlik, düzen ve hijyen işlemleri için doğrudan bu konuda uzman deneyimli, profesyonel kişilerden oluşmuş bir ekipten destek almak en doğru karardır.

  . Villa temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler .

  Rezidans tipi konut yapılarında kullanılan yapının fiziki ekipmanları kullanılan sıradan kimyasallardan korunmalı, ayrıca yüzey temizliğinde kullanılacak bez, solüsyonlar, şampuanlar, gibi diğer yardımcı ekipmanlar uzman bir kadro ile tespit edilen ekipmanlardan seçilmelidir.Burada dikkat edilmesi gereken temel unsur villa içinde kullanılan diğer süs gibi bir takım, enstrümanlar da kırılma darbe görme gibi çeşitli dolaylı zararlardan korunmuş olması gerekir.Burada villa temizliği bizim için çok değer verdiğimiz profesyonelliğimizin sahaya yansımış hali olmaktadır..

  Villa temizliği nasıl yapılır?.

  Rezidans Temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, öncelikle banyo temizliği, tuvalet temizliği, mutfak temizliği, oturma odası temizliği ve uyku odaları temizliğinde kullanılacak kimyasal ve teknolojik ekipmanın malzeme cinsine göre seçilmiş olması gerekmektedir. Rezidans Temizliğinde içinde kullanılan malzemeler mermer, granit, ahşap, plastik, boya yüzeyler, halı , perde ve kumaşların yıkamasında dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir. Villa temizliği nasıl yapılır konusunda aklınızda bulunan sorulara en doğru yanıtları bulabilmek ve en kaliteli, güvenilir hizmeti alabilmek için tam da en doğru adres Yetkin Temizlik desiniz.


  Yetkin temizlik şirketi villa temizliği nasıl yapılır sorunuza çözüm olabilmesi de dahil olmak üzere pek çok alan ve bölgede hizmet vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Yetkin Temizlik Şirketi olarak Rezidans Temizliği,villa temizliği, yurt temizliği, ev temizliği, fabrika temizliği, inşaat sonrası temizliği, okul temizliği, ofis temizliği, iş yeri temizliği, araç temizliği, koltuk temizliği, perde ve kumaş temizliği, battaniye temizliği, halı temizliği, camii temizliği vb. gibi birbirinden farklı pek çok alan ve bölgede hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
  Temizlik işlerimizde çalışan ekibimiz şirketimize dahil olmadan önce alanında uzman kişiler tarafında temizlik ve hizmet ile ilgili bilgilendirme ve eğitimden geçmektedir.
  Yetkin Temizlik Şirketi olarak hizmetlerimizde,

  • Kaliteli ve güvenilir hizmet,
  • Güler yüz, iş disiplini, sorumluluk bilinci ve hoş görüye sahip profesyonel temizlik ekibimiz
  • Zamanında iş teslimi,
  • İş ve işiçi sağlığı/ güvenliğinin varlığı ve korunması gibi hususların uygulanmasına büyük önem vermekteyiz.
  Rezidans Temizliği nasıl yapılır konusunda ve diğer temizlik hizmetlerimizden yararlanmak için sitemizde bulunan iletişim ve adres bilgilerimizden 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  Her temizlik servisinde aşağıdakileri içeren hizmetler sağlayacağız:

  • Banyolar
   Örümcek ağları kaldırılır, tozlanan yüzeyler temizlenir, zemin temizlenir, tuvalet taşları temizlenir, aynalar / krom armatürler temizlenir, duş kapıları temizlenir, fayans duvarlar,kalebodur döşemeler, küvet / duşakkabinler temizlenir.s
  • Uyku Odaları
   Yüzeyler elle silinir,zeminler elle temizlenir, genel tozlar alınır, örümcek ağları kaldırılır, isteğe bağlı olarak ilaçlama yaplılır, kapı ve kapı çerçeveleri spotlar temizlenir.
  • Yaşam alanları
   Yüzeyler elle silinir,halı, koltuklar yıkanır, örümcek ağları temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir, spotlar temizlenir, genel yüzeyler tozlar temizlenir, zeminler temizlenir.
  • Mutfak
   Tezgah üstü temizlenir, menfez dışında temizlenir,dolaların üst ve ön cam temizliği yapılır, damlama tavaları / cam üst yüzeyleri silinir, lavabo temizlenir ve krom kaplı yüzeyler temizlenir, temizlenmiş tüm cihazların üstleri kurulanır, genel toz alma çalışması yapılır, örümcek ağları sökülür,isteğe bağlı olarak ilaçlanır, mikrodalga, buzddolabı gibi ekipmanlar temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir.
  Telefon: 0532 0 665 668
  Fax: 0536 895 52 46
  7/24 Saat: 05:00 am – 24:00 pm
  7/24 Saat Hizmet
  Hemen Randevu Al
  Bir Sorunmu Var?

  Messajın Başarılı Bir Şekilde Gönderildi!

  Sanırım Bazı şeyler ters gitti lütfen sayfayı yenileyin!!!.

  Etiketler