İstanbul Temizlik Şirketi

rezidans temizliği

İstanbul Temizlik Firması

İstanbul Tamamına Temizlik Hizmeti Yapılır ?

İStanbul Temizlik Firması Hizmet Alanları

Marley veya Benzeri Sentetik Döşemelerin Özelliği ve Temizliği Linolyum, epoksi, marley, PVC gibi farklı isimlerle kullanıcılara sunulan bu zemin kaplamaları selüloz, pamuk, naylon veya cam dokulara reçine emdirilerek basınçlı baskı (presleme) yöntemiyle üretilir.
Elastik mukavemetleri düşük olduğundan sert fakat kırılgan yapıya sahip zemin kaplama maddeleridir.
Yanmaya dayanıklı, asbest takviyeli olanları da mevcuttur. Sudan etkilenerek kabarabilir, bu yüzden mutfak, banyo ve lavabo yüzeylerinde kullanılmaları sakıncalıdır. Kolay çizilir ve asitlere mukavemetleri yoktur.
Dolayısıyla temizlikte aktif bileşiminde asit içeren maddeler kullanılmaz Alkaliler ile benzin, gaz gibi eriticiler bozulmalarına neden olabilir. Daha çok su ile ilişkisi olmayan odaların zemininde kullanılır. Temizliğinde dikkat edilecek hususlar:
Yumuşak bir fırça ile süpürülür.
Çok iyi sıkılmış nemli bez ile silinir.
Kuru bir bez veya paspasla kurulanır.
Cilalanıp parlatılır.
Çıkmayan lekeler varsa sıvı ovucularla hafifçe ovulabilir. Kesinlikle su ile yıkanmamalı, eriticilerle silinmemelidir.

 • villa temizlik istanbul

 • Muşamba Döşemelerin Özelliği ve Temizliği
  Plastik sanayinin gelişimi ile çeşitli markalarda muşamba üretimi de artmıştır. Bileşiminde vinil bulunanlar daha dayanıklıdır. Fakat genellikle çok çabuk yanan, darbelerden etkilenen, çabuk çizilen malzemelerdir. Suya karşı hassastır. Zamanla bozulur. Temizliğinde dikkat edilecek hususlar:
 • haliflex yikama istanbul
 • Duru suya batırılıp sıkılmış bezle silinmelidir.
  Soda muşambayı olumsuz etkilediği için saf sabun ilave edilmiş sodasız su kullanılmalıdır.
 • haliflex yikama istanbul
 • Çabuk çizildiği için telle ovulmamalıdır.
  Dayanıklılığını arttırıp ömrünü uzatmak ve güzel parlak bir görünüş kazandırmak için muşamba cilası uygulanabilir.
 • insaat sonrasi temizlik istanbul
 • Muşambaların çok kaygan olduğu unutulmamalıdır.
 • basaksehir temizlik sirketi
 • Cam Yüzeylerin Özelliği ve Temizliği
  Kapı, pencere, duvar, tavan hatta zeminlerde kullanılan cam ayrıca ayna, abajur ve aplik gibi birçok ev aksesuarında da kullanılmaktadır.
  Temizliği diğer malzemelere göre daha kolaydır. Çünkü cam, hiçbir temizlik malzemesinden etkilenmez. Bu özelliğinden
  dolayı sıcak su, sabunlu deterjanlı su, çamaşır suyu, sulandırılmış asitler, alkoller, solventler temizlikte kullanılabilir. Alkaliler camda lekeler bırakabilir.
  Bu nedenle sıvı sabun tercih edilmemeli, yıkama ve durulamada sıcak su kullanılmalıdır. Sert cisimler camı çizeceği için tel, bıçak, jilet vb. araçlar kullanılmamalıdır. Temizliği silinerek veya yıkanarak yapılabilir. Temizliğinde dikkat edilecek hususlar:
  Ilık su ile silinerek tozları alınır.
  Sıcak suyun içine temizleyici bir madde ilave edilerek bu su ile silinebilir.
  Ilık su ile durulanır.
  Tüy bırakmayan bir bezle kurulanır ve parlatılır.
  Son durulama suyuna asitli bir bileşik ilave edilirse (sirke asidi, limon asidi) cam daha parlak olur.
  Cam temizleyici spreyler kullanılacaksa tozu alındıktan sonra temizlik malzemesi cam yüzeye püskürtülür ve kuru bir bezle ovulur.
  Üzerinde çıkmayan kir ve lekeler varsa lekenin cinsine göre asitli bileşikler, solventler, çamaşır suyu, alkol, amonyak vb. ile silinir ve kurulanır.
 • beylikduzu temizlik sirketi
 • Metal Yüzeylerin Özelliği ve Temizliği Çoğunlukla mobilya aksamında, merdiven, balkon ve pencere korkuluklarında, mutfak araçlarının yapımında ve aksesuarlarında kullanılır. Metallerin özellikleri birbirinden farklıdır. Bazılarının üzerleri boya, vernik, emaye ile kaplanarak kullanılır. Bu bakımdan temizliği özelliklerine göre yapılmalıdır. Temizliğinde dikkat edilecek hususlar:
  Kuru bezle tozları alınır.
 • esenyurt-temizlik-sirketi

 • Yıkanacak olanlar ılık sabunlu deterjanlı su ile silinir veya yıkanır.
  Durulanır ve kurulanır.
 • beyoglu temizlik sirketi

 • Yumuşak bir bezle parlatılır.
  Zamanla havanın oksijeni ile oksitlenen metaller, metal ovucularla ovularak parlatılır.
  Hangi metallerin hangi ovucularla ovularak temizleneceğini bilmek gerekir.
 • yetkin-temizlik-istanbul-temizlik-sirketleri
 • Emaye Yüzeylerin Özelliği ve Temizliği Banyo küvetleri, lavabo, eviye, klozet gibi banyo, mutfak ve tuvaletlerde kullanılan kaplama malzemesidir. Darbelerden, çarpmalardan etkilenerek çatlayabilir. Tel, kesici aletler ve toz ovucularla çizilebilir. Temizliğinde dikkat edilecek hususlar:
  Sıcak sabunlu, deterjanlı su ile silinir veya yıkanır.
  Ilık su ile durulanır ve kurulanır.
  Zamanla sararmış olan emaye yüzeyler çamaşır suyu, sulandırılmış tuz ruhu, amonyak ilave edilmiş su ile ovulur.
  Ancak çatlamış emayelerde tuz ruhu kullanılmamalıdır, çizikler ve çatlakların büyümesine sebep olur.
  Musluk sularından kaynaklanan sarı pas lekeleri, oksalik asitli su ile silinerek temizlenir.
  Yoğun kirler, sıvı ovucularla ovularak temizlenir.
  Leke çıkarma işlemlerinden sonra bol su ile durulanıp kurulanmalıdır.
  Aksi takdirde su lekesi oluşabilir.
  Halı Yüzeylerin Özelliği ve Temizliği Yünden, ipekten veya sentetik liflerden dokunan, kısa ve sık tüylü, desenli veya desensiz yaygılardır. Birinci derecede yere yaymak için kullanılan, her evin alışılmış eşyalarındandır. Ne kadar iyi döşenmiş olursa olsun bir evin bütünlüğünü halı sağlar ve evi boşluktan kurtarır. Genel olarak halılar; evin dekorasyonunu tamamlar, evi tutar ve evin ses geçirgenliğini kısmen önler. Halıların gruplandırılması:
  Üretim tekniğine göre
 • havuz-temizlik-sirketi

 • El dokuması halılar
  Makine halıları
 • havuz-temizlik-sirketi

 • Dokunduğu malzemeye göre
  Tamamen yünden dokunan halılar
 • havuz-temizlik-sirketi

 • Çözgü veya atkı ipleri veya her ikisi de pamuktan, ilmekleri yünden dokunan halılar
  İpek halılar
 • havuz-temizlik-sirketi

 • Sentetik liflerden dokunan halılar
  Kullanıldığı yere göre
  Taban halıları
  Duvar halıları
  Sedir (divan) halıları
  Seccade halısı
  Yolluk halısı
  Yastık halısı
  Heybeler vb.
 • istanbul-temizlik-sirketi

 • Günümüzde bir halıya sahip olmak kadar temizlik ve bakımını bilmek ve uygulamak da önemlidir. Özellikle yün ve ipek tezgâh halıları özenle korunmalı ve bakımları dikkatli yapılmalıdır.
 • istanbul-temizlik-firmasi
 • 1.3.1. İpek Halılar Genellikle duvar ve sedir halısı olarak kullanılan küçük halılar, ipekten dokunmaktadır. Önce elektrikli süpürge ile tozları alınır veya silkelenir. Daha sonra yüzünden tüyleri yönünde benzin, trikloretilen, perkloretilen vb. eriticilerin biriyle silinir. Açık havada eritici tamamen uçuncaya kadar havalandırılır. Bu tip halıları temizlenirken su ile silmek uygun değildir. Parlaklığı kaybolur, matlaşır, aynı zamanda tüyleri yatar.
  1.3.2. Yün Halılar Yün halıların temizliği, kirlilik derecesine göre silinerek veya yıkanarak yapılabilir. Sentetik liflerle pamuk lifinin kullanıldığı halılar da aynı şekilde temizlenebilir.
  Silerek temizleme Kirlenen halılar ihtiyaç duyuldukça (kullanım sıklığına, kirlenme derecesine göre) silinerek temizlenmelidir. Önce elektrik süpürgesi halının tüyleri ve tüylerinin tersi yönünde hareket ettirilerek tozları alınır. Bir küvet veya kova ılık su doldurulur ve halının büyüklüğüne, kirlilik derecesine göre içine sabun veya halı şampuanı ilave edilip karıştırılır. Yumuşak bir bez yardımı ile hazırlanan bu suyla silinir. Duru su ile durulanarak halı üzerindeki sabun veya şampuan artıklarının tamamen çıkması sağlanır. Halı matlaşmış ise durulama suyuna sirke ilave edilebilir. Silinen halı, açık havada veya hava (cereyanı) akımı olan yerde kurutulur. Temizliğinde kesinlikle çamaşır suyu kullanılmamalıdır. Halının yıpranmasına ve renginin solmasına sebep olur.
  Yıkayarak temizleme Çok kirlenen halılar yıkanarak temizlenebilir. Süpürülerek tozlarından temizlenen halılar, sert ve düzgün bir zemine yayılır. Halının büyüklüğüne ve kirlilik derecesine göre sabunlu veya şampuanlı ılık su hazırlanır. Halının her tarafı bu su ile ıslatılır. Yumuşak bir fırça yardımı ile halının her tarafı yıkama suyuyla ovulur. Yeterince ovulan halıdaki temizleme suyu, sıyrılarak (uygun bir araç yardımıyla) akıtılır. Halı yeterince temizlenmemiş ise işlem tekrarlanır. Yıkanan halı, ılık su ile iyice durulanır ve fazla suyu akıtılır. (Gerekiyorsa durulama suyuna sirke ilave edilebilir.).
  Saçaklarının temizliği için ise sıcak deterjanlı sabunlu su hazırlanır. Saçaklar, bu su içinde iki elle çitilenerek kısım kısım temizlenir, durulanır ve iyice sıkılır. Saçaklar beyaz pamuklu ise temizleme suyuna çamaşır suyu ilave edilebilir. Yıkanan halı rulo hâlinde sarılarak suyunun iyice süzülmesi için dik olarak birkaç saat bekletilir. Daha sonra düzgün bir yüzeye serilerek ve ara sıra altı havalandırılarak kurutulur. İp veya herhangi bir askıya asılarak kurutulmak istendiğinde sık sık yeri değiştirilmelidir. Aksi takdirde askı, halıda iz bırakır. Yıkama işlemi ıslak-kuru yıkama yapan makinelerle de yapılarak kurumaya bırakılır. Sıcak mevsimlerde kullanılmayacak olan halılar, gerekli temizlikleri yapıldıktan sonra aralarına (güveden korumak için) naftalin tabletleri konulup rulo hâlinde sarılmalıdır. Amerikan bezinden dikilmiş torbalara konarak nemsiz, havadar bir yerde depolanmalıdır. Uzun zaman kullanılmayacak halılar ara sıra havalandırılmalıdır. Kilimlerin temizliği de (dokunduğu malzemeye göre) halılarda olduğu gibi yapılır. Özellikle yıkanarak yapılan temizliğinde, sıcak su ve klorlu bileşikler kullanılmamalıdır. Resim 1.13: Yumuşak bir fırça ile halıda ovma işleminin gerçekleştirilmesi 1.3.3. El Halılarının Yıkanmasında Uygulanacak İşlemler El halılarının yıkanmasında uygulanacak işlemler:  Halı yüzeyler süpürülerek tozdan arındırılır.  Halı yüzeyler için deterjan, ılık su ile uygun oranda seyreltilerek çözelti oluşturulur.  Halı bolca su ile ıslatılır, daha sonra çözelti uygulanır.  Yumuşak bir fırça ile halıda ovma işlemi gerçekleştirilir.  Durulama işlemi uygulandıktan sonra, halı yüzeyin suyu süngerle emdirilerek veya ıslak kuru elektrik süpürgesi yardımıyla alınır.  Halının kenarlarının kıvrılmamasına dikkat edilmesi gerekir. Kıvrılan halı kenarları deforme olarak yüzeyin ömrünü kısaltır.  Sıcak mevsimlerde kullanılmayan ve depolanan halıların naftalinlenmesi gerekir.  Duvardan duvara halıların sıcak havalarda güvelenmesini engellemek için de deterjanlı çözeltiye uygun oranda naftalin katılabilir. .

  Rezidans Temizliği geniş yüz ölçümüne sahip alanlar üzerine inşa edilmiş yapılardır, bahçeli, havuzlu, oda sayısı fazla olan geniş metrekareli mekanladır. İçlerinde birçok yatak odası, banyo, tuvalet, lavabo, salon, teras veya balkon, mutfak, kiler vb. gibi bölüm ve alanları barındırmaktadır. Birden çok evi içinde barındıran villa tipi konutlar için hijyen çok önemli bir iş kolunu teşkil etmektedir.Buda ev sahibinin tek başına yapabileceği bir konu olmadağı anlamına gelmektedir. Ayrıca müstakil ev, daire gibi yapıların sterilizasyon ve dezenfektasyon işlerini yapmak bile çoğu kere bizim gibi profesyonel destek gerekirken yüz ölçümü geniş olan vilların temizlik, düzen ve hijyen işlemleri için doğrudan bu konuda uzman deneyimli, profesyonel kişilerden oluşmuş bir ekipten destek almak en doğru karardır.

  . Villa temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler .

  Rezidans tipi konut yapılarında kullanılan yapının fiziki ekipmanları kullanılan sıradan kimyasallardan korunmalı, ayrıca yüzey temizliğinde kullanılacak bez, solüsyonlar, şampuanlar, gibi diğer yardımcı ekipmanlar uzman bir kadro ile tespit edilen ekipmanlardan seçilmelidir.Burada dikkat edilmesi gereken temel unsur villa içinde kullanılan diğer süs gibi bir takım, enstrümanlar da kırılma darbe görme gibi çeşitli dolaylı zararlardan korunmuş olması gerekir.Burada villa temizliği bizim için çok değer verdiğimiz profesyonelliğimizin sahaya yansımış hali olmaktadır..

  Villa temizliği nasıl yapılır?.

  Rezidans Temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, öncelikle banyo temizliği, tuvalet temizliği, mutfak temizliği, oturma odası temizliği ve uyku odaları temizliğinde kullanılacak kimyasal ve teknolojik ekipmanın malzeme cinsine göre seçilmiş olması gerekmektedir. Rezidans Temizliğinde içinde kullanılan malzemeler mermer, granit, ahşap, plastik, boya yüzeyler, halı , perde ve kumaşların yıkamasında dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir. Villa temizliği nasıl yapılır konusunda aklınızda bulunan sorulara en doğru yanıtları bulabilmek ve en kaliteli, güvenilir hizmeti alabilmek için tam da en doğru adres Yetkin Temizlik desiniz.


  Yetkin temizlik şirketi villa temizliği nasıl yapılır sorunuza çözüm olabilmesi de dahil olmak üzere pek çok alan ve bölgede hizmet vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Yetkin Temizlik Şirketi olarak Rezidans Temizliği,villa temizliği, yurt temizliği, ev temizliği, fabrika temizliği, inşaat sonrası temizliği, okul temizliği, ofis temizliği, iş yeri temizliği, araç temizliği, koltuk temizliği, perde ve kumaş temizliği, battaniye temizliği, halı temizliği, camii temizliği vb. gibi birbirinden farklı pek çok alan ve bölgede hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
  Temizlik işlerimizde çalışan ekibimiz şirketimize dahil olmadan önce alanında uzman kişiler tarafında temizlik ve hizmet ile ilgili bilgilendirme ve eğitimden geçmektedir.
  Yetkin Temizlik Şirketi olarak hizmetlerimizde,

  • Kaliteli ve güvenilir hizmet,
  • Güler yüz, iş disiplini, sorumluluk bilinci ve hoş görüye sahip profesyonel temizlik ekibimiz
  • Zamanında iş teslimi,
  • İş ve işiçi sağlığı/ güvenliğinin varlığı ve korunması gibi hususların uygulanmasına büyük önem vermekteyiz.
  Rezidans Temizliği nasıl yapılır konusunda ve diğer temizlik hizmetlerimizden yararlanmak için sitemizde bulunan iletişim ve adres bilgilerimizden 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  Her temizlik servisinde aşağıdakileri içeren hizmetler sağlayacağız:

  • Banyolar
   Örümcek ağları kaldırılır, tozlanan yüzeyler temizlenir, zemin temizlenir, tuvalet taşları temizlenir, aynalar / krom armatürler temizlenir, duş kapıları temizlenir, fayans duvarlar,kalebodur döşemeler, küvet / duşakkabinler temizlenir.s
  • Uyku Odaları
   Yüzeyler elle silinir,zeminler elle temizlenir, genel tozlar alınır, örümcek ağları kaldırılır, isteğe bağlı olarak ilaçlama yaplılır, kapı ve kapı çerçeveleri spotlar temizlenir.
  • Yaşam alanları
   Yüzeyler elle silinir,halı, koltuklar yıkanır, örümcek ağları temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir, spotlar temizlenir, genel yüzeyler tozlar temizlenir, zeminler temizlenir.
  • Mutfak
   Tezgah üstü temizlenir, menfez dışında temizlenir,dolaların üst ve ön cam temizliği yapılır, damlama tavaları / cam üst yüzeyleri silinir, lavabo temizlenir ve krom kaplı yüzeyler temizlenir, temizlenmiş tüm cihazların üstleri kurulanır, genel toz alma çalışması yapılır, örümcek ağları sökülür,isteğe bağlı olarak ilaçlanır, mikrodalga, buzddolabı gibi ekipmanlar temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir.
  Telefon: 0532 0 665 668
  Fax: 0536 895 52 46
  7/24 Saat: 05:00 am – 24:00 pm
  7/24 Saat Hizmet
  Hemen Randevu Al
  Bir Sorunmu Var?

  Messajın Başarılı Bir Şekilde Gönderildi!

  Sanırım Bazı şeyler ters gitti lütfen sayfayı yenileyin!!!.